VORTAL BHP
Aktualnie jest 945 Linki i 255 kategori(e) w naszej bazie
WARTE ODWIEDZENIA
 Co nowego Pierwsza 10 Zarekomenduj nas Nowe konto "" Zaloguj 27 września 2020
Na stronie obecnie przebywa...

Obecnie jest 31 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.

Kontakt z nami

+48501700846
+48501700846

Masz problem z BHP,szukasz odpowiedzi z BHP?
Szybko otrzymasz poradę
zadzwoń  lub napisz na maila.


Robert Łabuzek

Menu główne


Wpisz słowo i szukaj w serwisieDODAJ STRONĘ DO NASZEGO KATALOGU


BHP TESTY

BHP TESTY BHP TESTY

Google

Przeszukuj WWW
Szukaj z www.bhp.org.pl

Autor : Prawo dnia 16-05-2007 - 07:02 | 8723 raz(y) oglądano.
OCHRONA ŚRODOWISKA : PRTR Rejestr Uwalniania i Transferu Zanieczyszczeń
Ochrona Środowiska
Nowelizacja prawa ochrony środowiska zawiera ważne dla przedsiębiorców szczegóły dotyczące funkcjonowania europejskiego rejestru uwalniania i transferu zanieczyszczeń. Obowiązki z tym związane mają już od 1 stycznia 2007 r. niektóre większe zakłady

Od 1 stycznia 2007 r. emisje substancji do powietrza i wody oraz przekazywanie odpadów z dużych instalacji przemysłowych powinno być podawane w raportach w ramach europejskiego rejestru uwalniania i transferu zanieczyszczeń (w skrócie E-PRTR, ang. European Pollutant Release and Transfer Register). Wymaganie to zostało wprowadzone przez rozporządzenie 166/2006/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z 18 stycznia 2006 r. Terminy i miejsca składania raportów w Polsce uszczegółowia ostatnia nowelizacja prawa ochrony środowiska (z 26 kwietnia 2007 r.).
Autor : God dnia 22-04-2007 - 08:47 | 15169 raz(y) oglądano.
Państwowa Inspekcja : Nowa Ustawa o PIP
BHP  PRZEPISY

Nowa ustawa o Państwowej Inspekcji Pracy


Firmy wyzyskujące zatrudnionych będą dyscyplinowane wysokimi grzywnami i częstszymi kontrolami. Grozi to im już od 1 lipca

Tego dnia wejdzie bowiem wżycie nowa ustawa z 13 kwietnia bieżącego roku o Państwowej Inspekcji Pracy. Tydzień temu Sejm przegłosował poprawki izby wyższej do niej. Teraz czeka na podpis prezydenta. Od1 lipca przedsiębiorcy zbytnio eksploatujący personel mogą zatem mieć kłopoty ze spokojnym snem. Przestaną im się bowiem kalkulować zaległe pensje, przeterminowane urlopy pracowników, badania lekarskie czy szkolenia na temat bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ciągłe zlecanie nadgodzin. Obecne maksymalne 5 tys. zł grzywny za takie przewinienia nie mogło ich zachęcić do praworządności. Podwyżka do 30 tys. zł będzie zapewne skutecznym straszakiem. Ustawa planuje ograniczyć opisane patologie, windując maksymalne kary nakładane przez kontrolerów w postępowaniu mandatowym pięciokrotnie, a przez sąd - sześciokrotnie. Nie dość tego. Tym, którzy już mają wyrok i mimo wszystko nie wypłacą zaległego wynagrodzenia, sąd karny wymierzy grzywnę, karę ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności. Teraz taki czyn kwalifikuje się do wykroczeń.
(Czytaj więcej... 'Nowa Ustawa o PIP' |634 słów więcej||Wyślij artykuł do znajomych|Strona gotowa do druku)


Autor : Prawo dnia 18-04-2007 - 06:01 | 7164 raz(y) oglądano.
Wypadki : Prawo, poradnik pracodawcy na stronach pip
Wypadki -przykłady
Strony Państwowej Inspekcji Pracy służa pomocą w zrozumieniu zagadnień bhp i prawa pracy.
Wyjaśnione są prawa pracownika i obowiązki pracodawcy. Szeroko omówione zagadnienia ryzyka zawodowego oraz zagrożeń w różnych branżach działalności. Strona jest przyjazna dla osób , które dotychczas nie miały nic wspólnego z bezpieczeństwem pracy. Autor : God dnia 15-04-2007 - 22:28 | 6393 raz(y) oglądano.
Wypadki : Wyniki kontroli PIP w GPUH „MARD” w Rudzie Śląskiej
Wypadki -przykłady

Wyniki kontroli przeprowadzonej przez inspektorów pracy w Górniczym Przedsiębiorstwie Usługowo-Handlowym MARD w Rudzie Śląskiej przedstawiono 23 lutego br. na konferencji prasowej w Katowicach. Przypomnijmy, że 15 pracowników tej firmy zginęło w listopadzie ub.r. w katastrofie w Kopalni Węgla Kamiennego „Halemba”. W konferencji wzięła udział Bożena Borys-Szopa, główny inspektor pracy wraz z zastępcą Romanem Giedrojciem, a także Teresa Różańska, okręgowy inspektor pracy w Katowicach oraz inspektorzy pracy prowadzący czynności kontrolne.


Podczas prowadzonych czynności kontrolnych stwierdzono nieprawidłowości dotyczące prowadzenia szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, wyposażania pracowników w odzież roboczą oraz w środki ochrony indywidualnej, nieujawniania wypadków. Nie przestrzegano przepisów o czasie pracy, głównie poprzez niezapewnienie pracownikom prawa do 35 godzin nieprzerwanego odpoczynku w tygodniu, a także przepisów w zakresie wypłaty świadczeń ze stosunku pracy oraz zawierania umów o pracę.
Autor : God dnia 05-04-2007 - 23:24 | 6191 raz(y) oglądano.
EMISJE CO2 : UWAGA KPRU CO2 na lata 2005-2007 będzie zmienione
Ochrona Środowiska
Ministerstwo Środowiska na stronie zamieściło bardzo poważną informacje dotycząca zmian rozporządzenia


Projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie przyjęcia Krajowego Planu Rozdziału Uprawnień do emisji dwutlenku węgla na lata 2005-2007 oraz wykazu instalacji czasowo wykluczonych ze wspólnotowego systemu handlu uprawnieniami do emisji w okresie od dnia 1 stycznia 2005 r. do dnia 31 grudnia 2007 rAutor : kierowcy dnia 03-04-2007 - 11:33 | 6481 raz(y) oglądano.
artykułów : Jak zatrudniać pracowników tymczasowych ?
Praca
PRAWO PRACY I UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH
Jak zatrudniać pracowników tymczasowych

Ustawa o pracownikach tymczasowych przewiduje możliwość zatrudnienia pracownika tymczasowego za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej. Warto przyjrzeć się zasadom, jakie rządzą tym sposobem zatrudnienia, oraz ograniczeniom, jakie wprowadzają przepisy.
Autor : Prawo dnia 01-04-2007 - 20:13 | 55738 raz(y) oglądano.
artykułów : Ochrona pracownicy w ciąży i po porodzie
Zdrowie
ZASIŁKI CHOROBOWE I REHABILITACYJNE ORAZ PEŁNA OCHRONA PRZED ZWOLNIENIEM
Ochrona pracownicy w ciąży i po porodzie

Pracownicy w ciąży przysługują zasiłki chorobowe i świadczenia rehabilitacyjne, a po urodzeniu dziecka zasiłek macierzyński

- Od 4 miesięcy przebywam na zwolnieniu lekarskim. Teraz okazało się, że jestem w 3 miesiącu ciąży. Lekarz uprzedził mnie, że z powodu zagrożenia ciąży powinnam aż do porodu być na zwolnieniu lekarskim. Boję się jednak, że nie będę mogła tak długo otrzymywać zasiłków chorobowych. Czy po wyczerpaniu okresu zasiłkowego pracodawca będzie mógł mnie zwolnić? Czy dostanę zasiłek macierzyński? - pyta czytelniczka 

Czytelniczka nie musi się martwić. Pracodawca nie może zwolnić jej z pracy ani w czasie ciąży, ani w trakcie pobierania zasiłku macierzyńskiego, ani w czasie urlopu macierzyńskiego, apotem wychowawczego (ustawa z 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, DzU z 2005 r. nr 31, poz. 267 ze zm., w skrócie ustawa chorobowa).
Autor : God dnia 26-03-2007 - 21:11 | 11602 raz(y) oglądano.
EMISJE CO2 : Komisja Europejska obcięła dla Polski limity emisji CO2
Ochrona Środowiska
W dniu dzisiejszym Komisja Europejska wydała decyzję dotyczącą KPRU

W dniu dzisiejszym Komisja Europejska wydała decyzję dotyczącą Krajowego Planu Rozdziału Uprawnień do Emisji Gazów Cieplarnianych, zgłoszonego przez Polskę zgodnie z dyrektywą 2003/87/WE Parlamentu Europejskiego i Rady na lata 2008-2012 (KPRU 2).Autor : God dnia 26-03-2007 - 06:27 | 21597 raz(y) oglądano.
NOWE PRZEPISY : Ogólne przepisy BHP zmiana od czerwca 2007
BHP  PRZEPISY Ogólne przepisy BHP zmiana od czerwca 2007Autor : God dnia 20-03-2007 - 21:03 | 22561 raz(y) oglądano.
OCHRONA ŚRODOWISKA : Jak rozliczyć się za zużyte opakowania
Ochrona Środowiska
Przedsiębiorcy, przedkładając roczne sprawozdanie za wprowadzone do obrotu opakowania, muszą się pierwszy raz rozliczyć zarówno z ich odzysku, jak i recyklingu. Dotyczy to tych, którzy wprowadzili w 2006 r. na rynek towary w opakowaniach. Szok finansowy mogą przeżyć przedsiębiorcy nieoddający zużytych opakowań do odzysku i recyklingu. Będą też musieli wypełnić więcej formularzy niż do tej pory. Z obowiązku sprawozdawczego trzeba się wywiązać do końca marca, mija też wtedy termin na wniesienie opłaty produktowejAutor : God dnia 16-03-2007 - 07:34 | 18443 raz(y) oglądano.
Informacje ogólne : W firmie musi być droga ewakuacji
Zabezpieczenia Techniczne
W biurowcu, w którym pracują ludzie, musi być nieskrępowany dostęp do schodów. Pracodawca nie może zamykać wyjść na klatki schodowe na piętrach z tego choćby powodu, że obawia się kradzieży firmowego mienia

Rzeczoznawcy dopuszczają wprawdzie zainstalowanie specjalnej szafki z kluczykiem przed ostatnimi drzwiami wyjściowymi z klatki schodowej, ale nie polecają takiego rozwiązania.


- W nowo oddanym budynku biurowym, w którym pracuje kilkaset osób, klatki schodowe są zamknięte. Na piętra można dostać się jedynie windami. Szef wyjaśnił, że wejścia na klatki na poszczególnych piętrach zostaną wkrótce otwarte, natomiast drzwi zewnętrzne od schodów będą zamknięte, a klucz do nich zostanie umieszczony przy wyjściu w ogólnodostępnej skrzynce. Czy można tak zrobić? - pyta czytelnik
Autor : God dnia 16-03-2007 - 07:25 | 5954 raz(y) oglądano.
Wypadki : Renta za zarobki stracone po wypadku przy pracy
Wypadki -przykłady
Za zarobki stracone po wypadku należy się renta

Pracownik po wypadku otrzyma rentę wyrównującą stracone zarobki, nawet jeśli nie podjął innego zajęcia, na które pozwala mu stan zdrowia Wysokość renty równa się wtedy różnicy między poprzednimi zarobkami a tymi, które mógłby teraz otrzymywać.Autor : God dnia 13-03-2007 - 16:21 | 10752 raz(y) oglądano.
Wypadki : Dzień Bezpieczeństwa i Higieny Pracy Arcelor Mittal
Wypadki -przykłady
Inicjatywa godna polecenia we wszystkich firmach , przecież bezpieczeństwo pracy i bezpieczeństwo w życiu prywatnym zależy nie tylko od pracodawcy ale przede wszystki od nas samych. Oczywiście bez aprobaty  szefów zaden program naprawczy nie będzie aktualny.


List Gregora Munstermanna, prezesa Zarządu Mittal Steel Poland do pracowników


Drodzy Państwo,

Nasze dzisiejsze hasło „Ponieważ nie jesteśmy tak mocni jak nasze produkty … kwestie BHP są naszym priorytetem” zawiera bardzo ważne przesłanie dla każdego z nas, dla naszych rodzin, dla pracowników firm z którymi współpracujemy: bezpieczeństwo w pracy i zdrowie zależą głównie od nas samych, od przestrzegania zasad BHP, od świadomego podejmowania decyzji w sytuacjach potencjalnie niebezpiecznych. Dziś przyczyną większości wypadków nie są technicznie niesprawne urządzenia lecz fakt, że my - ludzie przyzwyczailiśmy się myśleć, że żaden wypadek nam się nie przydarzy. Postawiliśmy sobie cel zredukowania wypadków w pracy do zera. By osiągnąć ten cel musimy być świadomi wymogów bezpieczeństwa i higieny, zarówno w pracy jak i w życiu prywatnym.Autor : God dnia 12-03-2007 - 11:22 | 6143 raz(y) oglądano.
EMISJE CO2 : Niższe limity emisji mogą zmniejszyć przychody przedsiębiorstw
Ochrona Środowiska
środa, 07 lutego 2007

Bruksela chce zmniejszyć limity emisji dwutlenku węgla dla naszego przemysłu aż o 30 proc. - dowiedziała się nieoficjalnie "Rzeczpospolita". Dla wielu polskich firm oznacza to konieczność zmniejszenia produkcji, a w efekcie niższe zyski.


ImagePolska chce, by w latach 2008 - 2013 roczny limit emisji dwutlenku węgla wyniósł prawie 280 mln ton. To o 75 mln ton więcej, niż wynosiła emisja przemysłu w 2005 roku. Komisja Europejska uznała polskie żądania za zbyt wygórowane i może zmniejszyć uprawnienia dla naszych przedsiębiorstw aż o 30 proc. W efekcie limity dla całego polskiego przemysłu byłyby jeszcze niższe niż obecnie.

Autor : God dnia 08-03-2007 - 08:24 | 5247 raz(y) oglądano.
Informacje ogólne : Lepiej mediować czy się sądzić?
Pracodawca i Pracownik
Lepiej mediować czy się sądzić?Pracodawca, który naruszy prawa pracownicze, nie może liczyć na to, że pracownik poprosi o mediację i zadowoli się postępowaniem pojednawczym. Zatrudniony bowiem może od razu skierować sprawę do sądu pracy. Kodeks pracy przewiduje dwa sposoby rozstrzygania sporów: mediację i postępowanie sądowe. Oczywiście najlepiej, gdy szef i podwładny rozwiążą spór na drodze polubownej (art. 243 k.p.). Jeśli mediacja nie przyniesie rezultatu albo strony w ogóle z niej zrezygnują, czego nie można wykluczyć, wtedy sprawę trzeba skierować do sądu pracy. Jest to rozwiązanie ostateczne

Autor : God dnia 06-03-2007 - 21:34 | 7729 raz(y) oglądano.
OCHRONA ŚRODOWISKA : Pamiętaj o ekologicznych sprawozdaniach
Ochrona Środowiska
W MARCU ROZLICZ SIĘ Z INSPEKTOREM, MARSZAŁKIEM I FUNDUSZEM

Pamiętaj o ekologicznych sprawozdaniach

Bardzo wielu przedsiębiorców musi w marcu pamiętać o ekologicznych rozliczeniach. W tym roku pierwszy raz będą składać sprawozdania głównemu inspektorowi ochrony środowiska wprowadzający sprzęt elektryczny i elektroniczny

Koniec pierwszego kwartału to przede wszystkim, choć nie tylko, czas przesyłania sprawozdań i rozliczania się z opłat za 2006 r. Muszą o tym pamiętać wszyscy przedsiębiorcy objęci różnymi środowiskowymi przepisami.
Autor : God dnia 02-03-2007 - 07:06 | 5994 raz(y) oglądano.
Informacje ogólne : Pracowałam za grosze w fabryce telewizorów pod Toruniem. Za 672 zł netto
Praca
Pan Japończyk nie lubi, kiedy kobieta mówi

Zobacz powiekszenie

Autorka tekstu łapie stopa przed fabryką w Łysomicach

Nauczyłam się tam, że w 15 minut można zjeść obiad, zapalić, wypić kawę i pójść do toalety. Oto stoimy z koleżankami za żółtą linią, pan Hinooka pyta, co zrobić, by montować więcej telewizorów. Jedna z pracownic odpowiada: trzeba nam więcej płacić. Ale tłumaczka tego nie przekazuje. Bo Japończyk nie lubi, kiedy kobieta mówi. W Tajlandii kobiety składają oriony w milczeniu. W Łysomicach ciągle rozmawiają. Dzięki nieustannym pogaduchom przy taśmie, czyli lince, mogłam napisać ten reportaż. Dziękuję wam, dziewczyny. Zmieniłam wasze imiona, żebyście nie miały kłopotów.Autor : God dnia 28-02-2007 - 07:32 | 96891 raz(y) oglądano.
Informacje ogólne : Jak zwolnić pracownika, gdy choruje za długo
Pracodawca i Pracownik
Łaskawy szef może tolerować nawet kilkunastomiesięczną nieobecność niezdolnego do pracy pracownika. Jednak mniej wyrozumiały pracodawca ma prawo rozstać się z zatrudnionym, który długo choruje, na podstawie art. 53 kodeksu pracy. Ale nie zrobi tego dopóty, dopóki nie miną określone w kodeksie pracy okresy ochronne

Co do zasady w czasie urlopu pracownika oraz i innej usprawiedliwionej jego nieobecności w pracy szef nie może go zwolnić, o ile nie upłynął jeszcze okres uprawniający do rozwiązania umowy bez wypowiedzenia.
Autor : God dnia 21-02-2007 - 21:42 | 11887 raz(y) oglądano.
Informacje ogólne : Jak rozstać się w zgodzie
Pracodawca i Pracownik
Jak rozstać się w zgodzie

Jeżeli pracodawca lub pracownik chcą zakończyć współpracę, a druga strona się na to godzi, to mogą rozwiązać umowę o pracę na mocy porozumienia stron. To najbezpieczniejszy i najbardziej kulturalny sposób rozstania. Ale i tu czyhają pułapki, które postaramy się dziś przedstawić


 
firma_a_4-1.F.jpg


Przykład rozwiązania umowy na mocy porozumienia stron


Autor : God dnia 21-02-2007 - 19:26 | 13984 raz(y) oglądano.
Ochrona Zdrowia : Kto może wstrzymać prace w Firmie
Praca

Kto i kiedy musi wstrzymać pracę w firmie

Gdy w firmie pojawi się zagrożenie zdrowia lub życia zatrudnionych, to pracodawca zawsze musi przerwać pracę. Jeśli tego nie uczyni, zrobi to za niego inspektor pracy. Natomiast pracownik widząc niebezpieczeństwo, może opuścić stanowisko pracy
Autor : God dnia 20-02-2007 - 21:21 | 5933 raz(y) oglądano.
NOWE PRZEPISY : Kodeks pracy 2007
BHP  PRZEPISY

 


Znowelizowany Kodeks pracy  KODEKS PRACY pdf


 


 


 


(|14 słów więcej||Wyślij artykuł do znajomych|Strona gotowa do druku)


Autor : God dnia 16-02-2007 - 19:08 | 19566 raz(y) oglądano.
Informacje ogólne : Co musi zrobić pracodawca, gdy pracownicy chcą się uczyć
Pracodawca i Pracownik
Co musi zrobić pracodawca, gdy pracownicy chcą się uczyćPracodawca nie może sprzeciwić się, gdy pracownik chce się kształcić. Ułatwianie podnoszenia kwalifikacji zawodowych to obowiązek szefa. Ale o tym, czy skieruje pracownika na konkretny kurs lub studia i w związku z tym obarczy się dodatkowymi obowiązkami, decyduje już sam


Przykład umowy o skierowanie na naukę w formach szkolnych lub pozaszkolnych


Autor : God dnia 16-02-2007 - 19:05 | 13301 raz(y) oglądano.
Informacje ogólne : Na co trzeba uważać, rozwiązując z pracownikiem umowę o pracę
Pracodawca i Pracownik
Szef musi uważać, gdy decyduje się zakończyć współpracę z pracownikiem. Błąd w respektowaniu przepisów przy wypowiadaniu umów o pracę może go bowiem kosztować wypłatę odszkodowania. A w niektórych wypadkach nawet konieczność ponownego przyjęcia pracownika do firmy

Niekiedy pracownicy nie chcą przyjąć do wiadomości informacji o ich zwolnieniu albo nie odbierają pism od pracodawcy. Jak wtedy szef może sobie poradzić?
Autor : God dnia 16-02-2007 - 19:00 | 5372 raz(y) oglądano.
Informacje ogólne : Internet sposób na klienta
Internet i komputery
Do Polski wszedł największy na świecie dostawca bezprzewodowego dostępu do Internetu, irlandzka firma free-hotspot.com. Wie, co robi. W ciągu roku podwoiła się w naszym kraju liczba miejsc, w których można korzystać z tego typu usług


ekonomia_a_2-1.F.jpg
Autor : god dnia 11-02-2007 - 11:25 | 8585 raz(y) oglądano.
Informacje ogólne : Pracować bezpiecznie w Wielkiej Brytani
Praca
Pracować bezpiecznie w Wielkiej Brytani
O potrzebie przestrzegania chociażby podstawowych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy nikogo chyba nie trzeba przekonywać. W minionych czasach w kraju szkolenia z zakresu BHP przeprowadzane były w każdym zakładzie pracy. W praktyce jednak traktowane były one dość niefrasobliwie, zarówno przez kierowników, jak i pracowników tych zakładów. Wynikało to głównie z dwóch przyczyn.Autor : god dnia 10-02-2007 - 08:53 | 5525 raz(y) oglądano.
OCHRONA ŚRODOWISKA : Przedsię­biorstwem przyjaznym środowisku
Ochrona Środowiska
Przedsię­biorstwem przyjaznym środowisku" została firma Mittal Steel Poland.

Rozstrzygnięto VIII edycję Narodowego Konkursu Ekologicz­nego „Przyjaźni środowisku'". Laureatem konkursu w kategorii „Przedsię­biorstwo przyjazne środowisku" została firma Mittal Steel Poland.Autor : edith dnia 13-01-2007 - 21:22 | 8453 raz(y) oglądano.
Walka z Hałasem : Walka z Hałasem metodą LogiSon
Zabezpieczenia Techniczne
WALKA Z HAŁASEM  metoda  LogiSon  porzez MASKOWANIE DŹWIĘKÓW, NADAWANIE KOMUNIKATÓW I MUZYKI

Maskowanie dźwięków zwiększa wydajność pracy, koncentrację i poczucie prywatności rozmów poprzez tworzenie przyjemnego tła dźwiękowego, dzięki czemu niepożądane dźwięki i rozmowy trudniej jest zauważyć, a często ich usłyszenie lub zrozumienie staje się wręcz niemożliwe.

Maskowanie stosuje się w pomieszczeniach zamkniętych, a także w otwartych przestrzeniach budynków, tworząc wokół każdego pracownika kojącą atmosferę akustyczna, chroniącą przed atakiem hałasu.

Autor artykułu przedstawia innowacyjną ofertę niweloania oddziaływania hałasu na środoiwsko firmy ACOUSTIC SOLUTION
Acoustic SolutionAutor : god dnia 24-12-2006 - 11:36 | 21145 raz(y) oglądano.
NOWE PRZEPISY : Przyczyny wypadków przy pracy Nowelizacja
BHP  PRZEPISY Od 13 grudnia 2006 obowiązuje
ROZPORZĄDZENIE
RADY MINISTRÓW
z dnia 23 listopada 2006 r.
zmieniające rozporządzenie w sprawie ustalania okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy oraz sposobu ich dokumentowania, a także zakresu informacji zamieszczanych w rejestrze wypadków przy pracy
(Dz. U. z dnia 28 listopada 2006 r.)Autor : bhpekspert dnia 24-12-2006 - 10:28 | 8038 raz(y) oglądano.
POLITYKA : Prezydent Warszawy Bufetowa Watch
POLITYKA ! POLITYKA? TAK POLITYKA
INTERNET Blog o pani prezydent Warszawy
Patrzą na ręce nowej gospodyni stolicy

Blog Bufetowa Watch - taką dość złośliwą nazwę wybrał internauta, który śledzi poczynania Hanny Gronkiewicz-Waltz w ratuszu

Na świecie podobne strony są bardzo popularne. Internauci bacznie obserwują i krytykują m.in. prezydenta USA ( bushwatch. com) i premiera Wielkiej Brytanii ( blairwatch.co.uk). Strona www.bufetowa.blogspot.com wzięła swoją nazwę od złośliwego przydomka, którego krytycy Hanny Gronkiewicz-Waltz używali już w czasie kampanii samorządowej.
Autor : god dnia 09-12-2006 - 12:51 | 10739 raz(y) oglądano.
NOWE PRZEPISY : Za szósty dzień pracy wolne, a nie pieniądze
Pracodawca i Pracownik
PRAWO PRACY
Za szósty dzień pracy wolne, a nie pieniądze
Pracownik nie może za pracę w wolnym dniu otrzymać dodatku do wynagrodzenia. Pracodawca, który zdecyduje się na taką rekompensatę, zapłaci grzywnę - uprzedza inspekcja pracy

Zdaniem pracodawców taka interpretacja jest krzywdząca.

- Dodatki do wynagrodzenia to dla pracowników często jedyny sposób zwiększenia dochodów, a poza tym nie zawsze wolnego dnia można udzielić -tłumaczą.

Główny Inspektorat Pracy nie widzi problemu. -To jedyna forma rekompensaty za pracę w dniu wolnym wynikającym z zasady przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy -art. 151k. p. Pracodawca nie może uwolnić się od tego obowiązku, wypłacając dodatek za godziny nadliczbowe -wyjaśnia Anna Tomczyk, dyrektor Departamentu Prawnego w Głównym Inspektoracie Pracy.
<   1234567891011121314151617181920212232   >

SERWIS PRACY NEXT-JOBS

PRACA INSPEKTOR BHP

INDIE byłem Tam w grudniu 2015


Studia Podyplomowe BHP WARSZAWA od 16 grudnia 2018


Bezpłatne Szkolenia BHP dla pracowników przez internet


Podyplomowe studia bhp zobacz posłuchaj


Podyplomowe studia bhp zobacz posłuchaj


Podyplomowe studia bhp zajęcia z 24 czerwca 2015


Podyplomowe Studia BHP w Wakacje zajęcia z 24 maja 2015


Podyplomowe Studia BHP w Wakacje zajęcia z 16 maja 2015


Studia BHP od 14 maja 2017 w Wakacje Też przez Internet


Podyplomowe Studia BHP zajęcia z 21 grudnia2014cz1


Podyplomowe Studia BHP zajęcia z 21 grudnia2014cz2


Podyplomowe Studia BHP zajęcia z 14 grudnia2014cz1


Podyplomowe Studia BHP zajęcia z 14 grudnia2014cz2


Podyplomowe Studia BHP zajęcia z 7 grudnia 2014

Nową edycje rozpoczynamy 19 listopada 2017

To jest pierwszy test zarejestrowania  naszych zajęć w sieci.
Tym sposobem każda osoba w necie będzie mogła uczestniczyć w zajęciach bez względu na miejsce swojego pobytu. Osoby które nie były obecne 7 grudnia 2014 miały możliwość oglądania przekazu na żywo a teraz mają wgląd w nagranie.
Następne nasze zajęcia mamy  w niedzielę 14 grudnia 2014 i będziemy przekazywać  w całości od początku zajęć.
Dzięki tej formie przekazu możesz słuchać naszych zajęć w samochodzie i oglądać leżąc w łóżeczku.
Temat następnych zajęć   : Wypadki przy pracy
ZAPRASZAM wszystkich a osobom zainteresowanym dam linka do transmisji online na żywo.
Nagranie jest technicznym  Testem możliwości a  w przyszłych  transmisjach  będziemy dążyć do ciągłego  doskononalenia.

Pytania w trakcie zajęć można będzie zadawać dzwoniąc po nr
501-700-846 pod tym numerem też zapisujemy na studia koszt 4500 zł

Podyplomowe Studia BHP zajęcia z 14 grudnia 2014częśćtrzecia


Centrum Studiów Podyplomowych Kraków


Cookies pliki

Na naszych stronach  są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.  Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij w Zamknij. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.

KATALOG SZKOLEŃ


Jak Lato to Lato z Salezjanami

.


Kodeksy Pracy -Karny -Cywilny


Kategorie


Ostatnie artykuły


POZWOLENIA ZINTEGROWANE-HANDEL CO2


Polecamy ebookiBHP EKSPERT Sp.z o.o. UWAGA adres do korespondencji: BHP EKSPERT 31-753 KRAKÓW ul.Tadeusza Lehra Spławińskiego 2

NIP 678-315-47-15 bhpekspert@gmail.com
tel.kom.(0)501-700-846
Tworzenie strony: 2,0862009525299 sekund.