Strona główna Polecane Kontynuację budowy Autostrady S7,rozpoczęto od wyburzenia nowych domów

Kontynuację budowy Autostrady S7,rozpoczęto od wyburzenia nowych domów

3584
0

Kontynuację budowy Autostrady S7,rozpoczęto od wyburzenia nowych domów a wystarczyło odrobinę dobrej woli i autostrada była by ponad domami i lasem, tak , jak na odcinku S7 w Skomielnej.

 

 

 

 

Tadeusza Lehra Spławińskiego 2

 

 

 

 

 

 

Przygotowania do budowy drogi S7 pomiędzy węzłem Nowa Huta a Widomą idą do przodu. Wyburzane są nawet nowe domy, które stoją na wytyczonym szlaku trasy S7. Zrównanych z ziemią zostało kilka budynków przy ulicach Zesławickiej oraz Lehra-Spławińskiego. Na całej długości odcinka autostrady wykarczowany jest zalesiony teren., nie patrzą na zwierzynę i ptactwo, autostrada ma być i basta. Stosy pociętych drzew leżą w miejscu, gdzie za klika lat bóg wie co będzie. Kosztowna inwestycja sprawi, że krajobraz tej części Krakowa zmieni się nie do poznania.

wyburzano całkiem nowe domy

70638784-9316-4101-a61d-0bcbaa86c3df

c37aa19e-787e-407d-90d4-85970213059d

Wycinka na terenie północno-wschodniej części Krakowa prowadzona jest na terenie, gdzie powstanie skomplikowany odcinek trasy S7, czyli węzeł w rejonie skrzyżowania ulic Kocmyrzowskiej i Łowińskiego. Powodem są m.in. przebiegające tamtędy tory kolejowe oraz torowisko tramwajowe z rozjazdem w stronę Wzgórz Krzesławickich i Nowej Huty.

 

 

Główna trasa będzie poprowadzona dołem, natomiast nad nią powstanie rondo łączące ulice Kocmyrzowską, Łowińskiego oraz łącznice wjazdowe i zjazdowe z S7. Zmieni się też układ linii tramwajowej: główny ciąg w stronę Wzgórz Krzesławickich zostanie odsunięty od węzła, a wiadukty nad trasą ekspresową powstaną zarówno na linii w stronę Wzgórz, jak i na linii w stronę Nowej Huty (w efekcie tramwaj jadący od strony Ujastku do Wzgórz przetnie S7 dwukrotnie).

 

 

Włosi wyrzuceni z budowy odcinka trasy S7 Widoma – Kraków. Nie wywiązali się z umowy

Czeka nas opóźnienie w budowie 18-kilometrowego odcinka trasy S7 od Krakowa do Widomej. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zerwała umowę z włoską firmą Webuild (poprzednia nazwa Salini). Powodem są opóźnienia w realizacji inwestycji za ponad miliard złotych. Wykonawca zdążył wyciąć niemal wszystkie drzewa na planowanej budowie trasy i zburzyć część nieruchomości. Teraz trzeba rozpisać kolejny przetarg na wykonawce tej inwestycji.

 

 

20 lipca 2020 r. Wojewoda Małopolski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) i tydzień później GDDKiA przekazała wykonawcy plac budowy odcinka drogi ekspresowej S7 Widoma – Kraków.

– Przez następne ponad dwa miesiące prowadzono wyłącznie roboty przygotowawcze i to w niezadawalającym zakresie. W związku z tym, 5 października 2020 r., inżynier kontraktu wezwał wykonawcę, firmę Webuild (dawniej Salini), do poprawy. Nadzór inwestycji stwierdził, że wykonawca nie wykonuje lub nienależycie wykonuje zadania objęte umową. 8 października 2020 r. GDDKiA wezwała wykonawcę do należytego wykonywania obowiązków i usunięcia, w ciągu 30 dni od doręczenia pisma, wszystkich zaistniałych nieprawidłowości. Podkreśliliśmy, że dalsza zwłoka w realizacji robót spowoduje niedotrzymanie terminu na ukończenie prac, określonego w umowie – mówi Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Nie trzeba było niszczyć  życia  ptaków, saren, lisów w zielonym parku przyrody – burzyć nowych domów,  tylko puścić pasy jezdni na palach, ponad zielenią i domami, jak w Skomielnej. Domy stałyby na swoim miejscu i las tętniłby życiem, a tak ? wszystko zniszczone.

 

 

Po zinwentaryzowaniu wykonanych robót rozpocznie się przygotowanie dokumentacji przetargowej, by wyłonić nowego wykonawcę, który wybuduje odcinek S7 od węzła Widoma (bez węzła, powstaje w ramach budowy odcinka Szczepanowice – Widoma) do włączenia do węzła Kraków Nowa Huta.

według informacji z dnia  27 kwietnia 2021

-Nowym wykonawcą zostało Turecko – Polskie konsorcjum, chyba to nie ci sami co kupili Cementownię Nowa Huta czy ci co nie skończyli remontu ronda mogilskiego ?

Pilnie obserwujemy co będzie dalej, na dziś 7 lipca 2021 wyburzone tereny, zarosły krzakami

Na dzień 15 lutego 2022 roku, wycięto 100 letnie drzewa,  pozgarniano ziemię jak na fotografiach poniżej i nie robi się nic. Wypierdolili nas 7 sierpnia 2020 więc do dzisiaj 15 lutego 2022 można było spokojnie mieszkać, a nie tułać się byle gdzie.

Obserwujemy co będzie dalej ? powyższe fotki z dnia 15 lutego 2022

Na dzień 23 lutego 2022, ruszyli z robotą, robią wiadukty, w rejonie urzędu pracy, fotki  zamieszczę

widok z drona  26 02 2023 rok , ja cierpię dolę ani za 5 lat nie skończą budowy 

Widok od Alei Solidarności 20 09 2023 poniżej

W tym roku gotowe będą dwa odcinki S7